Норвежка котка

Норвежка котка

Мнениеот n0name » 04 Юни 2012, 12:37

Здравейте,
наскоро си взех Норвежка котка и искам да споделя мнението си за останалите, които се интересуват от тази порода.
Ще прикача снимка, но не на моята, тъй като е още малка и не "позира" достатъчно добре за фотосесии. :P
Изображение
Тази тук се доближава максимално на външен вид!
На доста места в интернет пространството прочетох, че тези котки били мързеливи и може ли да стоят с часове на едно място...
Е да, но поне засега при мен се оказва точно обратното!
Котенцето ми е на 2 месеца и е такава фурия, че просто понякога едва и смогвам :D
Много е игрива, намира си начини за забавление с всевъзможни неща (като щипки за пране, дистанционното на телевизора, мишката на компютъра... и още куп други).
Обича да се крие на места, които никога не бих се сетил, и тъй като е още малка понякога не мога да я намеря с часове!
Естествено като всяко едно коте обича много храната и това ми е тайното оръжие, когато искам да я извадя от някое от скривалищата и. Просто вадя храната от хладилника и след по-малко от 1-2 минути, тя вече се е появила и чака с нетърпение да похапне.
Обича много вниманието от страна на собствениците си! Когато не го получи доброволно просто се качва по крака ми и показва, че иска да си играя с нея.
Хапе и дере доста силно, но се надявам това за в бъдеще да се промени.
Тъй като е дългокосместа порода е желателно да се разресва всеки ден, за да не се спластява козината и.
Това е, което съм разбрал до момента за Норвежките котки!
Ако сте решили да си купувате такава няма да сгрешите в избора си.
n0name

Re: Норвежка котка

Мнениеот TechWadjet » 14 Юни 2012, 10:15

Страхотен избор!
От личният ми опит с котките мога да ти кажа, че в повечето случай са такива докато са малки :). По-късно стават мързеливи и само лежат така, че по-добре му се порадвай на мъничето докато можеш. Препоръчвам ти така разпространената им любима занимавка с гоненето на петното от лазерчетата, тъй като не е уморително за теб а и има доста смях. Само искам да те предупредя да внимаваш и да я "усетиш" кога и дали се "пре-назлобва" в гоненето на петното и да не минаваш границата, защото стават направо луди (моята идваше при мен и започваше направо да ме хапе и драска почти с злоба, като за нея беше още игра.) и да намериш начин да я успокоиш ако това е случи, но в никакъв случай да не бъдеш груб с нея тогава, тъй като просто няма да стигнете до консенсус.
Видях в <a href="http://www.youtube.com/">YouTube</a> интересни начини да пускаш развлечение за котката си може да провериш и да ти хареса нещо :).
TechWadjet

Мнениеот awesome11 » 20 Фев 2018, 23:28

Една от най-милите и любвеобилни породи. :) :) :)
тежести за джанти
Последна промяна awesome11 на 15 Окт 2018, 18:03, променена общо 2 пъти
awesome11

Мнениеот optimeon » 21 Фев 2018, 08:41

Породата е много добра, а котето е изключително миличко. Няма как да сбъркаш
гресьорки и такаламити
optimeon

Мнениеот TishoZZ » 26 Ное 2018, 19:52

Малее, тази порода не я знаех, ама много сладко изглежда котето :)
TishoZZ

Назад към Каква котка да си взема?