Котката ми вероятно има паразити

Котката ми вероятно има паразити

Мнениеот lzzht » 01 Апр 2014, 12:01

Здравейте, имам женско персийско коте на 4 месеца и половина. От няколко дни се появи проблем. Козината на гърба потреперва, тръска главата си и лапичките сякаш са мокри, започва да търчи изплашено и да се ближе сякаш нещо я гъделичка или сърби, от време на време се чеше по ухото, търси да се скрие. Нещата се усложняват изключително много вечер. След консултация и преглед и беше поставена противоалергична инжекция. Ръсиха я с пудра против бълхи, но нищо не падна. Котето ми е обезпаразитено и ваксинирано. Не виждам оредяла или опадала козина/поне за сега/. Храни се нормално. Това продължава вече 4-5 дни. Моля за съвет какво да предприема, може би някакви изследвания или да опитам първо да я изкъпя с противопаразитен шампоан?
lzzht

Re: Котката ми вероятно има паразити

Мнениеот BauBau.bg » 05 Апр 2014, 20:05

lzzht написа:Здравейте, имам женско персийско коте на 4 месеца и половина. От няколко дни се появи проблем. Козината на гърба потреперва, тръска главата си и лапичките сякаш са мокри, започва да търчи изплашено и да се ближе сякаш нещо я гъделичка или сърби, от време на време се чеше по ухото, търси да се скрие. Нещата се усложняват изключително много вечер. След консултация и преглед и беше поставена противоалергична инжекция. Ръсиха я с пудра против бълхи, но нищо не падна. Котето ми е обезпаразитено и ваксинирано. Не виждам оредяла или опадала козина/поне за сега/. Храни се нормално. Това продължава вече 4-5 дни. Моля за съвет какво да предприема, може би някакви изследвания или да опитам първо да я изкъпя с противопаразитен шампоан?

Съветваме ви да се направи кожно изследване, включително и ушна проба. По възможност е хубаво да се направи и пълна кръвна картина, която ще покаже до известна степен дали има наличие на алергична реакция. Успех!
Аватар
BauBau.bg

Назад към Котката ми е болна?