Кучета и темпераменти

Re: Кучета и темпераменти

Мнениеот kikavich » 04 Юни 2012, 11:22

Благодаря ви за подробната статия която сте предоставели,но за моето куче е вече съвсем късно,тъй като е на 3 години и няколко месеца и не изпълнява никаква команда било то да ми даде здрасти,дори имам чувството и Говорещия си кучета да дойде няма да го смири.Вече съм се примирил с този факт и си живея така,но все пак ви благодаря за подробно написания материал.
Искам да ви пусна една снимка ,породата му е руска лайка,но тази снимка не е на моето куче просто друго куче от интернет пространството ,като представа ,какво доло-горе представлява то образно казано.
Изображение
Последна промяна kikavich на 04 Юни 2012, 16:33, променена общо 1 път
kikavich

Мнениеот ValkovV » 04 Юни 2012, 11:44

Здравейте,
наистина, доста интересна тема!
Все пак считам, че тези тестове, наистина не биха имали един и същ ефект, върху всички породи!
Би ми било интересно да разбера повече за тях, тъй като, психологията при човека ми е доста присърце, а при кучето тестовете биха били по-опростени, навярно!?
Относно темпераментът при нашият най-добър приятел, мисля, че се съпоставя със всяка индивидуалност-колкото кучета, толкова различни характери! Убеден съм, че бихте се съгласили с това твърдение, защото всеки, който е имал взаимоотношения с повече от едно куче може да потвърди, че всяко животинче си е със собствен характер!
Заинтересува ме тази тема, понеже преди известно време бях прибрал улично куче-бебе, което бе захвърлено, То е едно удивително създание, както и добър приятел, но за дресировка можем да говорим с доста голяма доза въображение!
Което, не пречи да съпоставя това куче с друго от същият тип, което доста бързо схващаше и запаметяваше мои команди! Един вид, поне е доста по-умно!
Което ме кара да твърдя, че всяко куче е индивидуалност!

С най-добри пожелания!
ValkovV

Мнениеот optimeon » 12 Фев 2018, 17:34

Това е доста интересен метод, за който не бях чувала :)
инструменти,mens wedding waistcoats,Акумулатори цени,университети в англия
Последна промяна optimeon на 11 Мар 2018, 23:22, променена общо 1 път
optimeon

Мнениеот awesome11 » 19 Фев 2018, 23:34

И аз също и нямам търпение да го изпробвам :) :) :)
микровълнова,автосервиз,Полиетиленови тръби,Избелване на зъби
awesome11

Мнениеот YassBG » 05 Окт 2018, 16:39

Това звучи доста интересно. :D
YassBG

Мнениеот s.tashev » 10 Окт 2018, 17:02

Аз мога да споделя за нашият дратхаар, че е едно не описуемо приключение всеки ден с него. Много е интелигенте и знае как да ни манипулира успешно. Вече тринайсет години сме заедно и поне знае, че повишим ли тон трябва мирно да седне и да чака команда. Удряли сме го, леко разбирасе, за да се научи кое е редно и кое не. Но никога не сме си позволявали сериозни удари върху него, все пак той ни е като дете. :)
Искате ли да прочетете нещо интересно и забовно ?
s.tashev

Назад към Дресировка при кучето