Йоркширски териер

Йоркширски териер

Мнениеот ailin_a » 04 Юни 2012, 11:56

Изображение

Йоркширския териер е порода декоративни кучета, създадени през 19 век. Първоначално кучетата от тази порода са били по-големи. Използвали са ги за лов на мишки. След множество селекции на по-малки кученца, днес йоркито е чудесен компаньон и верен другар на своя стопанин.
Козината е дълга, права и мека. По структура много се доближава до човешкия косъм, защото няма мъх. За да се поддържа, се използват специални шампоани и балсами за по-лесно разресване. Добре е кученцето да се къпе веднъж на 11-13 дни. Много стопани оформят красива опашка на главата на своето кученце, прихваната със закачлива панделка.
Според стандарта на породата, йоркширският териер достига до 3 кг. в зряла възраст. Срещат се и кученца от породата под и около 2 кг. , които се водят "мини".
Йоркширският териер живее между 12 и 16 години. Важно е да се прилагат необходимите годишни ваксини, вътрешно и външно обезпаразитяване.
Въпреки малкото си телесложение, йоркито е много енергично и умно. Винаги готово за игра. То се привързва изключително силно към своя стопанин. Миловидно и всеотдайно, то може да бъде навсякъде с Вас, защото е компактно. Прекаленото внимание, обаче, може да Ви изиграе лоша шега, тъй като кученцето става ревниво , когато не е център на внимание.
Необходими за йоркширския териер са всекидневните разходки поне два пъти на ден. Кученцето е подходящо за отглеждане в домашни условия.

Е, приятели, бихте ли си избрали този другар?
Последна промяна ailin_a на 04 Юни 2012, 16:40, променена общо 1 път
ailin_a

Re: Йоркширски териер

Мнениеот marielka444 » 04 Юни 2012, 14:35

Йоркширският териер е прекрасен домашен приятел. А и не може да не останеш очарован от него, когато всички го заглеждат. За съжаление, когато си търсим един такъв компаньон, сайтовете са пълни с нечистокръвни териери. Да не забравяме, че родът е от голямо значение. За целта трябва да си тъсим кученце от развъдници.
marielka444

Мнениеот rimma » 23 Окт 2012, 10:28

От всички декоративни кучета, най- много ми допада йоркито. Освен, че е красиво и кокетно, то е изключително умно куче. Бързо се научава на нови навици, много е лоялно към стопанина си и раздава толкова много любов. Има ли някой от вас, който да притежава такова сладурче?
rimma

Мнениеот lisaa » 16 Дек 2014, 13:56

И аз така мисля , даже имам каракачанско кученце , заради което като търсих из Интернет доколкото разбрах май е едно и също просто едното е цялото наименование на тази порода ... Между другото имам един въпрос , дали може да се предозира калция и какво може да стане ако се предозира ? :roll:
lisaa

Назад към Породи кучета