ЧЕСТОТА НА ПРИЕМ НА ХРАНА ПРИ КУЧЕТАТА

Колко често се храни кучето? Коя храна е най - подходяща за кучето? и др.

ЧЕСТОТА НА ПРИЕМ НА ХРАНА ПРИ КУЧЕТАТА

Мнениеот suricat4 » 19 Апр 2012, 17:07

Здравейте, приятели!
Възприемайки кучето като член на семейството, стопаните забравят, че то е все пак животно. То има своите хранителни потребности, които се отличават от човешките. Така например е достатъчен приема на храна два пъти на ден и е удобно това да става по време на закуска и вечеря на стопаните. Продължителността на храненето не бива да надвишава 15 минути, след което купичката с храна се прибира.Така се изгражда добър хранителен режим за вашето куче и се избягва натрупването на излишни килограми.
Кучето не бива да се храни с остатъци от масата или друг вид човешка храна, тъй като това може да доведе до здравословни проблеми, като наднормено тегло или определени болести свързани с храненето. Този домашен любимец се нуждае от пълноценна и балансирана храна, съобразена с особеностите на неговия организъм и метаболизъм. Качествените индустриално приготвени храни са специално разработени, за да отговорят на нуждите на кучетата, като в същото време са изключително удобни и ви спестяват време и усилия. Необходимо е да се следват инструкциите на опаковката на храната. Изборът на подходяща храна се свежда до три вида храни, в зависимост от тяхната влажност, вкусови качества и съдържание на хранителни вещества.
Консервирани храни - тези храни предлагат най-високи вкусови качества сравнени с полувлажните и сухите продукти. Веднъж отворена, консервираната храна трябва да се съхранява в хладилника за не повече от три дни.
Сухи храни - те се състоят от хрупкави кубчета, които спомагат за разграждането на плаката и зъбния камък . Тези храни остават по-дълго свежи в сравнение с полувлажната и консервираната храна след като се отворят.
Специализирани храни-тези храни са специално разработени в идеални пропорции за да посрещнат всички хранителни нужди на кучето. Храните разработени специално за малки кученца обикновено имат по-високо съдържание на хранителни вещества, които кученцата трябва да приемат през периода на растеж и развитие. Друг вид специализирани храни са тези с по-високо съдържание на протеини и калории , които дават допълнителна енергия на малките кученца и ловните породи. Други са с по-малко съдържание на калории и мазнини , за да помогнат на по-малко активните и по-възрастните кучета да поддържат оптимално тегло.
Така, че мили стопани разумно избирайте храната на вашите любимци, а също колко пъти на ден ще я предоставяте и каква ще е продължителността на храненията им.
Успех!
suricat4

Re: ЧЕСТОТА НА ПРИЕМ НА ХРАНА ПРИ КУЧЕТАТА

Мнениеот webfusion » 19 Апр 2012, 17:16

Малко сложничко ми се вижда то като да храниш дете
webfusion

Мнениеот semity » 19 Апр 2012, 19:22

Одобрявам мнението ти :)
semity

Мнениеот suricat4 » 26 Апр 2012, 01:27

Да, това е така и се радвам, че вие го разбирате. Нужно е да се отнасяме с голяма грижа, относно нашия домашен любимец. Кучето ни има потребности , различни от човешките . Както обичаме и треперим над децата си, така трябва да го правим и с него. Домашният любимец е дългосрочен ангажимент в крайна сметка, а не плюшена играчка.
Желая ви успех, приятели!
suricat4

Мнениеот Rumqna » 04 Юни 2012, 11:44

Достатъчната честота за хранене на кучето е веднъж дневно,разбира се със нужното количество храна.Всяко друго хранене е глезене на кучето.
Rumqna

Мнениеот ailin_a » 04 Юни 2012, 12:18

Аз имам йорки, което се храни сутрин и вечер. Понякога проявява капризи и пропуска вечерята. Забелязала съм, че ако се задоволи с хранене веднъж на ден, изяжда по-голямо количество.
ailin_a

Мнениеот rimma » 07 Ное 2012, 15:43

Знам, че не е препоръчително храната на кучето да се оставя, след като веднъж то вече е престанало да яде. Аз, обаче, си я оставям на моя любимец върху вестник (не иска да яде от купичка) и когато огладнее, отива да си хапне. Противно на очакванията ми, не е намалил нормалния си ежедневен прием, а е много капризен по- принцип.:) Пу-пу, да не му е уроки сега, като го хваля :roll:
А вие как храните кучетата си?
rimma

Мнениеот smile_v » 26 Яну 2013, 12:39

Аз още нямам кученце, но обмислям да си взема и се ровя насам натам и тази статия е наистина подробна и страхотна!!! и съм съгласна с твоята статия :)
smile_v

Мнениеот babach63 » 09 Ное 2013, 11:19

здравейте ще си взимам мопс светнете ме с какво да го храня
babach63

Мнениеот BauBau.bg » 24 Ное 2013, 20:21

babach63 написа:здравейте ще си взимам мопс светнете ме с какво да го храня

За растящото кученце най - добрата храна са гранулите. В никакъв случай не ви съветваме да давате храни от масата, хляб и най - вече кости. Ако го научите да му давате от масата трудно ще го отучите след това!
Аватар
BauBau.bg

Следваща

Назад към Хранене при кучето