Прилики и разлики при възпитанието на малки деца и животни

Прилики и разлики при възпитанието на малки деца и животни

Мнениеот krasimPS » 14 Юни 2012, 08:48

Замисляли ли сте се колко близки са подходите използвани от възрастните за да накарат малките си да постъпват по определен начин. За последните няколко седмици се срещнах с двама души, с които бях споделила наблюденията от собствената си дъщеря. Не останах учудена, когато те споделиха възгледите ми, а именно че деца и малки животни се възпитават с едни и същи методи.
Често съм си задавала въпроса дали е правилно да слагаш под общ знаменател деца и животни? Без да забравяме, че всеки човек е индивидуалност, разбира се.
Моля, споделете и Вашия опит за да стигнем по - близо до истината.
Прикачени файлове
n9259.gif
n9259.gif (180.91 KiB) Прегледано 836 пъти
krasimPS

Re: Прилики и разлики при възпитанието на малки деца и живот

Мнениеот naydenoff » 14 Юни 2012, 10:02

Много зависи от човека според мен. Лично аз малко не виждам прилика във това да обучавам дете и куче. Все пак едното е животно, другото е човек. Едното възприема различни действия по различен начин, другото не.
Може да има сходни черти (донякъде), но да ги слагаме и двете под един знаменател ми се струва малко нереално. :)
Ако под възпитание се има предвид само обич, внимание, отделяне на време - окей, съгласен съм. Но ако се има предвид в буквален смисъл, мисля, че не е възможно. :)
naydenoff

Назад към Общ форум