Бездомни животни

Какво да правим с бездомните кучета?

Евтаназия - умъртвяване
0
Няма гласували
Кастрация
4
67%
Не е нужно да правим нищо
2
33%

Общо гласове : 6

Бездомни животни

Мнениеот BauBau.bg » 27 Мар 2012, 17:14

Евтаназия (Умъртвяване) или Кастрация на бездомните кучета? Очакваме вашите мнения :)
Аватар
BauBau.bg

Re: Бездомни животни

Мнениеот ilian_79 » 04 Юни 2012, 09:14

Аз съм "ЗА" кастрация. В 21 век сме, трябва да бъдем по-хуманни и загрижени към всички същества, а не само към нас хората. Стига тази кастрация да се извършва адекватно и мащабно, така че постепенно да се ограничи размножаването на бездомните животни. Този въпрос стои на дневен ред в много общини и на практика е безкраен, вероятно пострадалите от кучешки нахапвания ще са на противното мнение, но природозащитните също си имат своите основания. Кучкарниците също не решават проблема изцяло, временното настаняване и шанс да намерят стопанин имат едва неколцина хубави кучета, а да убиваме най-добрия приятел на човека, само защото не са го харесали в последния си двуседмичен шанс, е меко казано глупаво по мое лично мнение
ilian_79

Мнениеот Tanaka » 14 Юни 2012, 08:41

Нито кастрацията нито умъртвяването на бездомните кучета ще реши проблемите които има нашето общество с тях. Според мене, най-добрия вариант е да се приютят, и да се пускат за осиновяване.

Преди време намерих едно куче на пътя, то беше бездомно, гладно и много мръсно. Като задължение на нормален гражданин аз го приютих, нахраних го и го изкъпах. Кучето в момента се намира в моето село, при другото ми куче, и когато ходя в гората винаги ги взимам с мене, макар че не винаги са съгласни да се приберат с мен когато аз си тръгвам, 2-те ми кучета винаги се прибират в къщата, защото съм ги научил сами да си отварят вратата към двора и да си влизат в колибите.

Затова казвам че ако се държите с кучетата както трябва, те ще отвръщат със същото, но просто има хора на този свят на които им е забавно да ходят и да бият животни, поради което сме в такава ситуация с инциденти от хора нападнати от кучета.
Tanaka

Мнениеот Зуза » 18 Апр 2015, 16:45

Единствено и само кастрацията ще оправи нещата!
Зуза

Мнениеот optimeon » 31 Яну 2018, 14:39

Самата идея за убийство на животно ме кара да настръхна, това не е хуманно.
optimeon

Мнениеот deiman » 04 Апр 2018, 17:43

Tanaka написа:Нито кастрацията нито умъртвяването на бездомните кучета ще реши проблемите които има нашето общество с тях. Според мене, най-добрия вариант е да се приютят, и да се пускат за осиновяване.

Преди време намерих едно куче на пътя, то беше бездомно, гладно и много мръсно. Като задължение на нормален гражданин аз го приютих, нахраних го и го изкъпах. Кучето в момента се намира в моето село, при другото ми куче, и когато ходя в гората винаги ги взимам с мене, макар че не винаги са съгласни да се приберат с мен когато аз си тръгвам, 2-те ми кучета винаги се прибират в къщата, защото съм ги научил сами да си отварят вратата към двора и да си влизат в колибите.

Затова казвам че ако се държите с кучетата както трябва, те ще отвръщат със същото, но просто има хора на този свят на които им е забавно да ходят и да бият животни, поради което сме в такава ситуация с инциденти от хора нападнати от кучета.

Съгласен съм напълно с вас!
SEO оптимизация - За да бъде сайта ви номер едно в Google!
deiman

Назад към Общ форум