Бездомни животни

Какво да правим с бездомните кучета?

Евтаназия - умъртвяване
0
Няма гласували
Кастрация
3
60%
Не е нужно да правим нищо
2
40%

Общо гласове : 5

Бездомни животни

Мнениеот BauBau.bg » 27 Мар 2012, 17:14

Евтаназия (Умъртвяване) или Кастрация на бездомните кучета? Очакваме вашите мнения :)
Аватар
BauBau.bg

Re: Бездомни животни

Мнениеот ilian_79 » 04 Юни 2012, 09:14

Аз съм "ЗА" кастрация. В 21 век сме, трябва да бъдем по-хуманни и загрижени към всички същества, а не само към нас хората. Стига тази кастрация да се извършва адекватно и мащабно, така че постепенно да се ограничи размножаването на бездомните животни. Този въпрос стои на дневен ред в много общини и на практика е безкраен, вероятно пострадалите от кучешки нахапвания ще са на противното мнение, но природозащитните също си имат своите основания. Кучкарниците също не решават проблема изцяло, временното настаняване и шанс да намерят стопанин имат едва неколцина хубави кучета, а да убиваме най-добрия приятел на човека, само защото не са го харесали в последния си двуседмичен шанс, е меко казано глупаво по мое лично мнение
ilian_79

Мнениеот jeni_dimitrowa » 04 Юни 2012, 11:22

Аз съм за евтаназията на кучетата, защото не смятам, че човешкия живот е по-маловажен от този на кучетата. Не може да позволяваме стотиците бездомни и освирепели кучета да заплашват ежедневно нашият живот и този на децата ни. Всички природозащитни организации защитават тези "зверове", но как ще се почувстват те, ако един ден, някой техен близък стане тяхна жертва?
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40& ... sportcheck
jeni_dimitrowa

Мнениеот ivsss » 04 Юни 2012, 14:42

Как може някои хора да си помислят за убиване на животни!? Те са живи същества,които имат право да живеят! Кои сме ние да отнемаме нечий живот? Какво са го заслужи ли те тожа?! Трябва всички да си отговорим на тези въпроси. Според мен най-доброто решение е да се направят приюти бездомни кучета.В другите страни може да осъдят човек за отнет живот на куче! [http://animal-sos.eu/]
ivsss

Мнениеот Tanaka » 14 Юни 2012, 08:41

Нито кастрацията нито умъртвяването на бездомните кучета ще реши проблемите които има нашето общество с тях. Според мене, най-добрия вариант е да се приютят, и да се пускат за осиновяване.

Преди време намерих едно куче на пътя, то беше бездомно, гладно и много мръсно. Като задължение на нормален гражданин аз го приютих, нахраних го и го изкъпах. Кучето в момента се намира в моето село, при другото ми куче, и когато ходя в гората винаги ги взимам с мене, макар че не винаги са съгласни да се приберат с мен когато аз си тръгвам, 2-те ми кучета винаги се прибират в къщата, защото съм ги научил сами да си отварят вратата към двора и да си влизат в колибите.

Затова казвам че ако се държите с кучетата както трябва, те ще отвръщат със същото, но просто има хора на този свят на които им е забавно да ходят и да бият животни, поради което сме в такава ситуация с инциденти от хора нападнати от кучета.
Tanaka

Мнениеот MichaelJK8 » 28 Фев 2015, 13:58

Ако Ви е любопитно какъв е предпочитаният Домашен любимец за отглеждане вкъщи направете анкетата за да помогнете да разберем
MichaelJK8

Мнениеот Зуза » 18 Апр 2015, 16:45

Единствено и само кастрацията ще оправи нещата!
Зуза

Назад към Общ форум