Хранене при декоративни зайчета

Хранене при декоративни зайчета

Мнениеот p.todorova » 06 Ное 2018, 19:17

Здравейте,

От 2 дни си имам две дългоочаквани домашни любимчета- зайчета! Разбира се искам да им осигуря до колкото мога здравословно съществуване, поради което чета всякакви неща из интернет, свързани с отглеждането им и ми възникват въпроси, като най- много ме притеснява храненето, което се явява най- важното нещо при зайчетата. Моите са на около месец и половина /според човека в зоомагазина/, храня ги с половин супена лъжица гранули на зайче, на ден, както и допълвам купичката им със сено. Разпределям гранулите за два пъти на ден. Реално сутрин давам сено и половин лъжица гранули за двете зайчета и вечер също толкова. Срещам на доста места, че не е правилно да им се дава сено от мънички и като цяло на тази възраст трябва да се хранят само с майчина кърма, но уви начина на хранене ни го каза човека от зоомагазина. Бих желала тук да ми отговорите на въпросите правилно ли е количеството храна, което им давам, и като цяло правилните неща ли им давам да похапват. Ако не, моля Ви насочете ме с Вашето по- компетентно мнение, насочете ме какво, колко и как да им давам. Преди всичко искам зайчетата да са здравички! Благодаря предварително!

Поздрави от мен и зайчовците!
p.todorova

Назад към Общ форум