Ездата, като спорт помагащ на деца с двигателни проблеми.

Ездата, като спорт помагащ на деца с двигателни проблеми.

Мнениеот pjelev87 » 04 Юни 2012, 14:45

От хиляди години ездата се смята като лекарство за много видове заболявания ,като започнем от психични заболявания и стигнем до заболявания на двигателния апарат на човека. Още от древността , хората са забелязали, че контакта на деца и възрастни болни от аутизъм и различни психични разтройства с конете . помага за по-лесното има интегриране в обществото и за тяхното психично състояние.
В днешни дни самата езда помага на много деца страдащи от двигателни проблеми . Самата езда е известна със своята функция да натоварва отделни мускули и мускулни групи , които никога не се натоварват в човешкото ежедневие. И след като ездата е толкова полезна ,не би ли трябвало да се включи като рехабилитационна програма в програмата на здравното министерство за деца с двигателни проблеми?

http://ezdasofia.blogspot.com/
Прикачени файлове
Снимки0421.jpg
Снимки0421.jpg (31.3 KiB) Прегледано 940 пъти
pjelev87

Re: Ездата, като спорт помагащ на деца с двигателни проблеми

Мнениеот gerry » 04 Юни 2012, 15:30

Здравейте,
аз съм на същото мнение като вас.Конете ни помагат по много начини. Предполагам за едно дете ще му бъде много приятно да се качи на кон.Поне на мен ще ми бъде много приятно.От една страна са много опасни,но от друга са много милички. Имам само една забележка направете повече конни бази ,много са малко.ако някои иска да се научи трябва да мине много километри за да го намери. Надявам се че скоро ще стане и това.
Лек ден от мен.
gerry

Re: Ездата, като спорт помагащ на деца с двигателни проблеми

Мнениеот Net.co » 12 Юли 2016, 22:12

Ездата е за хора с добри доходи. Нямате ли ги, по-добре не търсете евтини решения, няма да усетите максимума.
Net.co

Назад към Коне