Змии вкъщи

Змии вкъщи

Мнениеот BauBau.bg » 27 Мар 2012, 14:35

За или против отглеждането на змии вкъщи сте?
Аватар
BauBau.bg

Re: Змии вкъщи

Мнениеот semity » 19 Апр 2012, 19:18

За.Защото като ги упознаеш няма как да не ги харесаш.
semity

Мнениеот mirast » 04 Юни 2012, 10:17

Ако сте решили да си вземете за домашен любимец змия, препоръчвам да спрете вниманието си на царевичния смок. Този вид змии са неотровни и лесно се поддават на опитомяване. Необходимо е да се подсигурите с терарирум, който трябва да се затваря добре. В противен случай, ще се наложи да претърсвате целия си дом за избягалия екзотичен домашен любимец. Този вид змии се отглеждат при температура между 25 и 30 градуса. Много е важно да се поддържа подходяща температура, тъй като тя има връзка с нормалното им храносмилане. Хранят се с мишки, които може да си набавите от хора, които се занимават с развъждането им. Продължителността на живота на смока е около 20 години, стига да няма сериозни здравословни проблеми.
Може би е време да се отърсите от предразсъдъците и страховете си и да погледнете на змиите от друга гледна точка. Царевичният смок може да бъде едно красиво и екзотично допълнение на вашия дом, а и със сигурност ще го обикнете. :)
mirast

Мнениеот Диана » 11 Мар 2015, 14:59

mirast написа:Ако сте решили да си вземете за домашен любимец змия, препоръчвам да спрете вниманието си на царевичния смок. Този вид змии са неотровни и лесно се поддават на опитомяване. Необходимо е да се подсигурите с терарирум, който трябва да се затваря добре. В противен случай, ще се наложи да претърсвате целия си дом за избягалия екзотичен домашен любимец. Този вид змии се отглеждат при температура между 25 и 30 градуса. Много е важно да се поддържа подходяща температура, тъй като тя има връзка с нормалното им храносмилане. Хранят се с мишки, които може да си набавите от хора, които се занимават с развъждането им. Продължителността на живота на смока е около 20 години, стига да няма сериозни здравословни проблеми.
Може би е време да се отърсите от предразсъдъците и страховете си и да погледнете на змиите от друга гледна точка. Царевичният смок може да бъде едно красиво и екзотично допълнение на вашия дом, а и със сигурност ще го обикнете. :)

Царевичния смок наистина е красива змия аз бих си взела един ;)
Ако ти се смеят, че си различен ти им се смей, че са еднакви.
Диана

Мнениеот optimeon » 26 Яну 2018, 01:47

Аз съм против. Мисля, че мястото им е сред природата, на свобода, а не в аквариум. :)
счетоводни услуги,счетоводни услуги,значки,гуми
Последна промяна optimeon на 23 Юли 2018, 00:31, променена общо 1 път
optimeon

Мнениеот simona264 » 04 Апр 2018, 18:47

Твърдо против :D
simona264

Мнениеот YassBG » 05 Окт 2018, 16:38

Аз съм твърдо против! Змиите нямат интелект на домашен любимец.
YassBG

Назад към Змии