Проблем

Проблем

Мнениеот mims » 01 Окт 2015, 16:59

Здравейте! Не знам дали е тук мястото за моя проблем, извинявам се ако не е за тук! Та проблема е следният: имам куче шпиц на почти 10 месеца. От около 2-3 седмици яде всичко каквото види. Наяде всички чаршафи, възглавници, одеалца , започна да рови и яде стената (гипсокартон). Говорих с ветеринар- каза растящи зъбчета, но той ги смени всички! Дайте ми съвет какво да го правя малкия разбойник!
mims

Re: Проблем

Мнениеот Сандо » 09 Ное 2015, 13:05

Здравейте! Вчера умря моя шпиц на 14 год и 2 месеца. Убиха го нескопосаните ни ветеринарни доктори като му биха 5 обезоболяващи и момчето ми получи кръвоизлив. Трябва да знаете , че шпицовете са много дейни животни и супер активни. Трябва да купите на животното разни играчки и да му дадете стари обувки иначе ще пострадат новите :) Ако няма с какво да се занимава, ще дъвче всичко до което се докопа. Тази порода са склонни към дресура, така че учете го разни номера. Моето беше станало като цирков артист :) Много са самостоятелни , но и много обичливи- обичат вниманието и грижата. Ако имате някакви други въпроси с радост ще ви отговоря. Много ми липсва моето момче. Остави огромна празнина в сърцето ми... Обичайте своето и му го показвайте и то ще Ви обича.
Сандо

Мнениеот mims » 25 Ное 2015, 17:21

Здравейте, страшно много съжалявам за Вашия скъп приятел! :( Моето зверче има всякакви играчки - въженца, силиконови кокалчета, пифкащи играчки, топки ; но продължава да гризе завивките и възглавниците! Внимание смятам, че му обръщаме достатъчно,играем си с него, правим дълги разходки минимум 2 пъти на ден, независимо от времето навън! Вече не знам как да му се скарам, виждам че ме разбира и че е виновен, но след ден-два пак започва!
mims

Мнениеот Ruth » 24 Фев 2016, 08:07

mims написа:Здравейте, страшно много съжалявам за Вашия скъп приятел! :( Моето зверче има всякакви играчки - въженца, силиконови кокалчета, пифкащи играчки, топки ; но продължава да гризе завивките и възглавниците! Внимание смятам, че му обръщаме достатъчно,играем си с него, правим дълги разходки минимум 2 пъти на ден, независимо от времето навън! Вече не знам как да му се скарам, виждам че ме разбира и че е виновен, но след ден-два пак започва!

Здравейте! И ние имахме подобен проблем с нашето кученце, макар че не беше шпиц. Мисля, че трудно преживяваше липсата ни и докато ни няма, сякаш като отмъщение, правеше ужасни неща: чупеше чаши, издраскваше врати, прозорци, гризеше ги, изгризваше и ръбовете на шкафовете... А като се приберем беше душичка, чак да не повярваш, че то е сторило всички тези злини... При вас кога се случва, като излезете от вкъщи или докато сте там?
Ruth

Мнениеот optimeon » 13 Юли 2018, 17:07

Благодаря за подробната информация!
помпи и компресори за гуми
Последна промяна optimeon на 15 Окт 2018, 18:05, променена общо 1 път
optimeon

Мнениеот yana » 29 Сеп 2018, 14:04

Напръскайте с оцет това което не искате да надъвче, скъса или изяде! Действа - пробвано, личен опит!
yana

Назад към Кучето ми е болно?