Вълнисто папагалче

Вълнисто папагалче

Мнениеот n0name » 04 Юни 2012, 12:14

Здравейте,
мисля да си купувам Вълнисто Папагалче, но проблема е, че не знам как се гледат този вид птици и дали подлежат на някакъв вид дресировка.
Ако трябва да съм по-точен ме интересува:
- каква храна им се дава?
- евентуално, ако се разболеят - какви лекарства?
- в какви условия е по-добре да отглеждат (клетка или да си летят свободно в помещението в което са)?
- и накрая, но не на последно място - могат ли да научат да изговарят някои прости думи (примерно името си)?
Благодаря предварително! :)
n0name

Re: Вълнисто папагалче

Мнениеот Swetty » 12 Сеп 2012, 11:23

Аз например гледам в момента вълнисти папагалчета.Тяхното отглеждане не е толкова трудно.Основната храна на вълнисти папагали трябва да съдържа т.е. тя представлява зърнена смес състояща се от :60% просо(може и няколко вида),20% канарено семе ,15% овес и слънчоглед и 5% ленено семе и коноп.Също така клетката ,,трябва да блести'' от чистота.Нужно е всеки ден водата да се сменя дори няколко пъти на ден.Въздуха в къщи трябва да е винаги чист.Трябва да обърнем остро внимание на годността на храната.Може да им се дава твърдо сварено яйце,обезмаслена извара,коричка хляб,бисквитка натопена в прясно мляко,морков,резен ябълка,дръжка от чушка също така и банан,портокал ,грозде и варен ориз.Вълнистите папагалчета имат нужда от фосфор и варовик.В зоомагазините можем да намерим варовикови камъчета,сепиева кост и прочистен пясък (грит) за правилното храносмилане и усвояването на хранителните вещества.Можем на папагалчетата да даваме клонки с пъпките от топола,бреза и липа.Вълнистите папагалчета се нуждаят задължително от:
-чиста,прясна и не студена вода за пиене
-не развалени и с не изтекъл срок на годност зърнени семки
-пресни плодове и зеленчуци
-предлагане на свежи клонки с пъпките
-изрядна чистота в кафеза
-възможност за полет всекидневно
-самостоятелно отглежданите вълнисти папагалчета имат нужда от вниманието на собственика всеки ден-обучаване на говор и време за игра и др.
За папагалчетата е вредно:
-гнила ,развалена или химически обработвана храна-всяко течение и дори при топло време
-внезапни температурни колебания
-трудно смилаеми или отровни стайни растения
-всички храни използвани от човека-солени,сладки,подправени ,и мазните както и алкохолът
-пряка слънчева светлина без сянка
-лошо поветрение
-оставянето на папагалчето самичко цял ден
Много е важно всеки ден да го пускате вкъщи да полети около един час.Внимание!Преди да го пуснете махнете всички опасни работи с които то може да се нарани а камо ли да умре.Кабелите:папагалите обичат да гризат различни работи.Затова преди полета махнете и тях.Печките и други включени електр.уреди:те също причиняват смърт и нараняване на пернатите животинки.Най-добре и тя махнете.Контактите:Ако има увиснали тоест извадени от дупката в стената където са сложени незабавно ги закрийте с нещо.Можете и останалите.Отворени врати и тераси и прозорци:Затворете всичко за да не избяга.Дупките:Ако има такива ненаместени шкафове и там има отвори ги запушете с нещ примерно възглавница или друго нещо.Опасни,режешти и чупливи предмети:махнете всичко режещо и чупливо.Вашето животинче ще може да се пореже. Засега това беше от мене и дано информацията която съм дала да е била полезна :) ;)
Аватар
Swetty

Мнениеот awesome11 » 14 Фев 2018, 17:25

Последна промяна awesome11 на 11 Мар 2018, 16:44, променена общо 1 път
awesome11

Мнениеот optimeon » 20 Фев 2018, 08:54

optimeon

Назад към Папагали и други пернати