смяна на козина при персийките

смяна на козина при персийките

Мнениеот svetli012 » 24 Мар 2013, 13:54

Здравейте! Имаме си персиец от 4 месеца и в началото не се скубеше толкова много,а сега навсякъде около него хвърчат косми,когато го галиме.Реша го всеки ден,но не помага.Искам да питам да не би от сезона да си сменя козината.Ако някой знае някакво решение,моля да помогне.И още един не-по малко значим въпрос-може ли да възбуди алергия у децата,като си имаме котка? Децата са вече голями-на 13г.и скоро не сме боледували,но последните дни бяха болни и лекарката каза,че е от котката тази кашлица.Четох,че деца които са отраснали с домашни любимци са по-малко склонни към алергия,отколкото тези,които са отраснали без дом.любимци.Макар,че лятото на село нищо им няма от кучето и котарака.Но пък ще ви кажа един случай,в който котарака на село излекува единия ми син.Беше малук и имаше лишеи на главата,ходихме на кожен лекар тук и в София,изписваха ми разни мазила,но не помагаше нищо.В момента когато си отивахме на село и детето лягаше на леглото,котката заставаше над главата му и започваше да го лиже.И така 2-3 пъти,от което всичко изчезна и вече няма тези лишеи.Ако някой ми каже това,сигурно не бих повярвала,но го видях със собствените си очи.Незнам,не мога да си го обесня.Сега вече свикнахме с котарака и не ни се продава заради децата,но ако продължат след време да развиват алергия(кашлица)сигурно ще го махнем.Ще съм благодарна на всеки,който ми пише как да се справим с космите. :!:
svetli012

Re: смяна на козина при персийките

Мнениеот BauBau.bg » 24 Мар 2013, 20:28

svetli012 написа:Здравейте! Имаме си персиец от 4 месеца и в началото не се скубеше толкова много,а сега навсякъде около него хвърчат косми,когато го галиме.Реша го всеки ден,но не помага.Искам да питам да не би от сезона да си сменя козината.Ако някой знае някакво решение,моля да помогне.И още един не-по малко значим въпрос-може ли да възбуди алергия у децата,като си имаме котка? Децата са вече голями-на 13г.и скоро не сме боледували,но последните дни бяха болни и лекарката каза,че е от котката тази кашлица.Четох,че деца които са отраснали с домашни любимци са по-малко склонни към алергия,отколкото тези,които са отраснали без дом.любимци.Макар,че лятото на село нищо им няма от кучето и котарака.Но пък ще ви кажа един случай,в който котарака на село излекува единия ми син.Беше малук и имаше лишеи на главата,ходихме на кожен лекар тук и в София,изписваха ми разни мазила,но не помагаше нищо.В момента когато си отивахме на село и детето лягаше на леглото,котката заставаше над главата му и започваше да го лиже.И така 2-3 пъти,от което всичко изчезна и вече няма тези лишеи.Ако някой ми каже това,сигурно не бих повярвала,но го видях със собствените си очи.Незнам,не мога да си го обесня.Сега вече свикнахме с котарака и не ни се продава заради децата,но ако продължат след време да развиват алергия(кашлица)сигурно ще го махнем.Ще съм благодарна на всеки,който ми пише как да се справим с космите. :!:

Относно козината, е нормално смяната на козината сега напролет. Ако не виждате голи петна, сърбеж и кожни изменения по тялото на котката няма какво да Ви притеснява. Това, което може да направите сега за този период е да направите един курс с витамини, които подсилват имунитета и заздравяват космените фоликули. Във всяка вет. клиника предлагат котешки витамини, които са овкусени.

Ако има алергия тя се проявява страшно бързо при контакт между стопанина и котката. Обикновено до час започва кихане, сълзотечение и парене на очите. Кашлица....малко вероятно. Опитайте децата да не влизат в контакт с котката за 2-3 дни за да видите дали наистина имат алергия.
Аватар
BauBau.bg

Мнениеот svetli012 » 24 Мар 2013, 22:55

Благодаря за съвета,ще вземем на всяка цена витамини да опитаме.
svetli012

Мнениеот BauBau.bg » 03 Дек 2014, 13:52

hasseb432 написа:Наскоро котката ми в село роди малки, но ги е скрила някъде и не знам дали ще мога да ги намеря че да се грижа за тях, но и не знам дали изобщо малките ще решат да последват примера на майка си и да дойдат при нас.

Въпросът който искам да задам е, различните породи котки нуждаят ли се от различни подходи за гледане и хранене? До сега не съм гледал котка и затова не съм запознат с техните, така да се каже, кусури.

Здравейте, по отношение на криенето на малките от майката е нормален майчин инстинкт при тях. При положение, че ги гледате на село, няма от какво да се притеснявате, тъй като там котките са свикнали на самостоятелен живот и не изискват грижи както тези гледани в апартамент. Единственото, от което може да се притеснявате е ако котката е с дълга козина. В този случай изисква по-специална поддръжка и по-често разресване.
Аватар
BauBau.bg

Мнениеот optimistica » 06 Ное 2018, 19:13

Доста полезна информация. мeрси! [url=https://optimystica.com/seo-оптимизация/]SEO оптимизация[/url]
optimistica

Мнениеот awesome11 » 12 Ное 2018, 22:34

И аз в началото се притеснявах така за моята котка, но като попитах във ветеринарен център, ме успокоиха :D
awesome11

Мнениеот niki2lives » 05 Дек 2018, 19:13

Научете повече за SEO оптимизация
niki2lives

Назад към Отглеждане на котката